fbpx
joi , 2 iulie 2020
Home / Sport / AFC Hermannstadt – FC Petrolul PloieȘti 0-1

AFC Hermannstadt – FC Petrolul PloieȘti 0-1

După egalul de la Ploiești cu Astra Giurgiu ( 0-0 ), în pregătirea Turneul Play- Off Promovare al eșalonului doi național al fotbalului românesc (Liga 2), FC Petrolul Ploiești a susținut un nou joc test, victorios, tot cu o prim divizionară, la Sibiu, cu AFC Hermannstadt. Golul victoriei – Sergiu Arnautu în minutul 28.
În jocul disputat în trei reprize a câte 30 de minute, în care la Hermannstadt a debutat noul antrenor-spaniolul Ruben Alves, Petrolul (anternor Constantin Enache) a aliniat formația: Avram – Bărboianu, Răuță, Sirghi, Ticu – Pierce – Roige, Meza Colli, Nițescu, Vajushi – Arnautu, apoi din minutul 45 evoluând și ceilalți jucători din lot exceptând pe Hamza Younes – menajat medical.